wtorek, 2 grudnia 2014

22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa

 Dni Honorowego Krwiodawstwa obchodzone są corocznie od ponad 50 lat. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań oraz promowania akcji oddawania krwi.

  • Z tej okazji przygotowaliśmy plakaty pokazujące, jak ważne jest oddawanie krwi.


  •  24 listopada wyruszyliśmy na miasto, aby zachęcić mieszkańców do oddawania krwi. W tym celu rozdaliśmy im ulotki zawierające wszelkie niezbędne o tym informacje.

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ KRWIODAWCĄ?
Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze wiadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych. Już po pierwszej donacji poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji hdk – może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie. Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych. Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz