sobota, 28 marca 2015

Akcja charytatywna "Gramy dla Przemka"

W naszej szkole przez 3 dni - 6,7 i 8 marca trwała akcja charytatywna pn. "Gramy dla Przemka". "Bądź dobry jak chleb i podziel się nim" - to było jej hasło przewodnie.

Zbieraliśmy pieniążki na 7 letniego Przemka, który przeszedł przeszczep nerki.
Stan chłopca jest stale monitorowany przez Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w poradniach: onkologicznej,urologicznej,transplantacji nerek. Zebrane pieniądze mają pomóc w leczeniu i rehabilitacji.

W piątek zorganizowaliśmy kiermasz ciast oraz zbiórkę pieniężną na terenie naszej szkoły,

W sobotę odbył się XIV turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Sępopola. Miał on charakter charytatywny. Wzięło w nim udział 5 zespołów. W sali gimnastycznej naszej szkoły zagrały drużyny z Bartoszyc,Korsz ,Kętrzyna oraz dwie miejscowe(jedną stanowili funkcjonariusze z placówki straży granicznej). Rywalizacja sportowa była ważna,ale ważniejsza była pomoc Przemkowi Antczakowi z Lisek.
Nie zabrakło również atrakcyjnych przerywników. Jednym z nich był pokaz karate w wykonaniu osób trenujących w sępopolskiej filii Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate. Swoją sprawnością fizyczną popisali się również najmłodsi uczniowie podstawówki, którzy brali udział w programie "Mały Mistrz".
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przyszło wielu kibiców, którzy dopingowali grających siatkarzy. Na boisku rywalizacja była zacięta, ale atmosfera bardzo pozytywna.

W niedzielę przeprowadziliśmy kwestę na ulicach naszego miasta.


Nasza akcja charytatywna zakończyła się sukcesem. Przez 3 dni udało nam się zebrać pokaźną kwotę, którą przekazaliśmy dla Przemka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji :)

Rozpoczęcie meczu
Pamiątkowe zdjęcie na koniec


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz