wtorek, 10 maja 2016

Konkurs Wojewódzki "Uruchom Serce Bliźniemu"


29 kwietnia członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w wojewódzkim konkursie "Uruchom Serce Bliźniemu" miał on na celu wykształcenie w młodych ludziach aktywnej postawy niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przekonania, że potrafią takiej pomocy udzielać.
Za tematykę szkoleń i ich realizację odpowiedzialni byli pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej pod kierownictwem dr n. med. Rakesha Jalali. Zakończeniem akcji „Uruchom serce bliźniemu” był konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w którym wystartowały dwadzieścia dwie 3–osobowe drużyny. Najlepszym dowodem na rozwój i popularność projektu jest fakt, że w obecnej drugiej edycji, w szkoleniach udział wzięli nauczyciele z 99 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a do konkursu podsumowującego zgłosiły się aż 93 drużyny.
Prawie 300 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa wzięło udział w konkursie składającym się z części teoretycznej i praktycznej, sprawdzających wiedzę nabytą podczas szkoleń. Do części praktycznej przechodziło tylko po 5 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.
Nasz zespół w składzie Bartosz Jusiak, Natalia Łokucijewska i Bartosz Szyndler zajął szóste miejsce.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz